3 Faaliyet Alanları

Faaliyet Alanları

Genel Müteahhitlik Hizmetleri Ülkemizin inşaat sektöründe faaliyet gösteren genel müteahhitlik firmaları arasında KORAY, özellikle prestijli yapıların ve projelerin müteahhidi olarak haklı bir üne ve ayrı bir yere sahiptir. Ülkemizin inşaat sektöründe faaliyet gösteren genel müteahhitlik firmaları arasında KORAY, özellikle prestijli yapıların ve projelerin müteahhidi olarak çok sayıda endüstriyel bina, akıllı ofis binaları, alışveriş merkezleri, nitelikli konutlar ve otel projeleri ile haklı bir üne ve ayrı bir yere sahiptir. Bu ayrıcalıklı konum, ülkemizin önde gelen birçok özel ve resmi kuruluşların, ihtiyaç duydukları binaların yapımı için özellikle KORAY’ı seçmiş olmaları sürecinde ve bu süreç neticesinde kazanılmıştır. KORAY, kuruluş tarihi olan 1956 yılından bugüne kadar, çok sayıda alışveriş merkezi ve ofis binasının yapımını tamamlamış, kaliteli işçilikleriyle öne çıkan bu projelerin birçoğu, ülkemizin mimari yapıtları arasında önemli mihenk taşları oluşturmuştur.
Gayrimenkul Geliştirme KORAY tarafından tasarlanan ve yapımı gerçekleştirilen iş merkezleri ile konut projelerinin birçoğu, özellikle İstanbul gayrimenkul piyasasında yeni kavramların gelişmesine öncelik etmiş ve KORAY'ın gayrimenkul sektöründeki trendleri zamanında tahmin etmek ile ilgili başarısının somut kanıtı olmuştur. Çağdaş yaşam tarzları, geleceğin yaşam biçimleri ve piyasa rayiçleri konularındaki güncel bilgi ve trendleri yakından takip eden KORAY, yeni imar planları ve şehir planlaması ile ilgili belediye kararlarını da yakından izleyerek yeni projelerin gerçeklestirilmesi yönündeki çalışmalarını sürdürmektedir.
Proje Yönetimi KORAY, zor ve karmaşık projelerin öngörülen teslim tarihinden önce ve eksiksiz olarak bitirilmesi konusunda uzman ve tecrübeli bir proje yönetim kadrosuna sahiptir. Yapımı KORAY tarafından taahhüt edilen tüm projeler bu uzman kadro tarafından analiz edilmekte, CPM bazlı yöntemler kullanılarak, en verimli yapım metodu tespit edilmektedir. Tasarım ve uygulama ekiplerininin aynı merkezden koordine edilmesi ise taahhüt edilen projelerin uygulama safhasında ortaya çıkan problemlerin mümkün olan en kısa zamanda çözülmesini sağlamaktadır.
Şube Yenileme ve
Restorasyon
Özellikle bankacılık ve finans kuruluşları gibi şube ağı üzerinden hizmet veren şirketlerin zamanla yenilemek zorunda oldukları kurumsal kimlik imajlarının mimari platforma aktarılması sürecinde ihtiyaç duydukları yapım hizmetlerini üstlenmek üzere KORAY bünyesinde ayrı ve uzman bir grup oluşturulmuştur. KORAY, vermekte olduğu anahtar teslimi genel müteahhitlik hizmetleri kapsamında tarihi binaların restorasyon ve renovasyon işlerini de üstlenmekte, ülkemizin tarihi mirasının birer parçası olan bu binaların korunması ve dış cephelerinin yanısıra iç mekanlarda yer alan tüm detayların da aslına uygun olarak yeniden yapılması ile ilgili hizmetler vermektedir.
Yüksek Öğrenim
Öğrenci Yurtları
2010 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi, Ahmet Necdet Sezer Yerleşkesinde kurulan ilk projemiz bugün 2.600 kişi kapasiteyle hizmet vermeye devam etmektedir. Afyon yerleşkemizin ardından 2014 yılı Eylül ayında 1.000 kişilik Sakarya yerleşkemiz ile 600 kişilik İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü yerleşkemiz hizmete açılmıştır. Son olarak 2016 yılında Zonguldak/Kozlu’da 1.500 kişilik yeni bir yerleşke daha açan şirketimiz böylece hizmet sunduğu öğrenci sayısını her geçen gün arttırmaktadır. Yurt denince akla ilk gelen kurumsal firma olarak hedefimiz; sektörün hizmet standartlarını sürekli yükseltmek ve yakın gelecekte 20.000 yatak kapasitesine ulaşmaktır